FIZJO-PLUS Skuteczna rehabilitacja, Wykwalifikowany Fizjoterapeuta

Wizyty w godzinach : 8:00 - 20:00
  Kontakt z Nami : 512-298-232

Ból szyi – 5 łatwych sposobów jak jego uniknąć.

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”
Poniżej przedstawiamy Państwu 5 zmian w stylu życia, które wpłyną pozytywnie na nasz kręgosłup szyjny i pomogą cieszyć się każdym dniem.

 

1) Korzystanie z telefonu komórkowego oraz praca na stanowisku telemarketera 

Telefon jest w dzisiejszych czasach niezbędnym narzędziem. Prawidłowa pozycja ciała podczas rozmowy telefonicznej, pisania smsa, czytania wiadomości polega na patrzeniu przed siebie, utrzymaniu głowy wyprostowanej, wyciągniętej w górę. Kiedy piszemy smsa lub czytamy lepiej mieć ekran telefonu na poziomie oczu niż zginać głowę w dół. Znacząco zmniejszamy napięcie w obrębie mięśni szyi. Te same zasady obowiązują jeśli pacjent pracuje na stanowisku przy odbieraniu telefonów.

2) Stosuj zestaw słuchawkowy. Być może nie wygląda najlepiej ale jest bardzo funkcjonalny i pozwala trzymać głowę w pozycji neutralnej podczas rozmowy. Zestaw słuchawkowy powinien być również stosowany u każdego, kto pracuje przy biurku.

3)Zamień torbę podręczną na plecak. Mimo, że wygląda się jak duży dzieciak w szkole ważne jest, aby zmniejszyć obciążenie i rozłożyć ciężar na dwa ramiona, a nie tylko na jeden.

4) Stosuj poduszkę profilowaną.

5) Mniej pracuj. Zdaję sobie sprawę, że jest to najtrudniejszy element. Ale większość bólów kręgosłupa związane jest ze stresem oraz pracą. Uświadom pacjentowi że zdrowie i szczęście jest najważniejsze a jego problemy w znacznym stopniu zmniejszą się.

*  źródło http://www.fizjoterapeutom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *